Pelnit
CIK TU SAŅEM?

Varētu šķist, ka kristietība, budisms un šamanisms ir reliģijas, bet šodienā tas skan muļķīgi. Un tu taču neesi muļķis, ne? Unikālā, inovatīvā mūsdienu reliģija ir nauda… Un dažādās valūtas ir kā pareizticība, katolicisms, jūdaisms, protestantisms.

Tā arī sanāk – nauda ir tavs dievs. Visi viņai tic un zina, ka tā var darīt brīnumus. Šim dievam ir apustuļi miljonāri, kuru dzīves ritmam tu tik ļoti vēlies sekot. Un katrs reizi mēnesī saņem daļu dievišķās miesas bankas kontā vai aploksnē. Taču pajautājot jebkuram “Cik tu saņem?”, viņš tak ielagos, it kā viņam būtu jāiespringst grēksūdzē…

Un kā ar banknotēm? Tās tak ir svētās ikonas. Redzot banknoti, tu redzi ne tikai papīru un tinti – tas tak ir īstais dieva ķermenis! Un pat ja papīriņš ir netīrs, sabradāts un palietots, tas tak nenonāks krāsnī, tas augšāmcelsies arī pēc trim dienām un pildīs savus dievišķos darbiņus – pārvērtīs ūdeni vīnā un pabaros nabagos.

Come on, labrīt, naudas cirkulācija piešķir tai vērtību, tā arī novērtē tavu darbu. Un bez cirkulācijas tai nav nekādas vērtības. Faktiski, banknote ir vienkārši printera darbināšanas sekas. Un katrs var drukāt savu naudu. Bet aiz tās stāvēs nevis kolektīvā bezapziņa, bet gan tava personība.

Jā, naudiņa visiem ir kopīga, taču katram šī naudiņa ir sava.
Nauda maksā daudz un dārgi, kamēr cilvēki un uzticība maksā neko. Jo cilvēki ir bezvērīgi. Pierādījam taču, ka par dievu varam padarīt jebkuru pasaku. Un mēs varam.

Man, personīgi, šķiet, ka uzticība tiek dāvāta un nauda ir sekundāra. Un mani smīdina lēnie, neefektīvie un egoistiskie cilvēki, kuru uzticību man “ir jānopelna”. Uzticēšanās cilvēkiem ir vienīgais veids mērogot panākumus. Neuzticēšanās ir balstīta bailēs. Es par sevi esmu pietiekami pārliecināts. Un pat kad nesaiet, tāpat saies. Iepazīstot jaunu cilvēku, viņam ir 100% manas uzticības. Un manu uzticību var tikai papist.